• Mi is az a Prochrist 2006?

• ProChrist - mert Isten meg akar menteni!

Sokan vannak Európában, akik kételkednek Istenben. Tényleg létezik Isten? És ha igen, törődik-e egyáltalán velünk? Ugyanakkor szilárd kapaszkodóra vágynak az emberek, ezért maguknak eszkábálnak össze isteneket: ez az egyiknek az ideális társ, míg a másiknak a státuszszimbólum vagy éppen a foci. Megint mások különböző vallásokból mixelnek saját világképet maguknak és ezoterikus dolgokkal körítik. Az életre szóló boldogság keresése közben azonban sokakban kétségek támadnak, hogy tényleg a helyes úton járnak-e. Néhányan kétségbe esnek a kételyektől, mások elnyomják azokat, megint mások teljes erővel szembeszállnak velük. Vannak, akik életük reménytelensége miatt esnek kétségbe és azt kérdezik:

"Hol van Isten?"

"Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére." - írja Pál apostol barátjának, Timóteusnak (1 Tim 2,4) Az igazságra önmagukról, az igazságra életük összefüggéseiről és az igazságra Istenről, aki őket végtelenül szereti!

A ProChrist nem egy rögeszmét vagy illúziót képvisel. Nem is egy bizonyos egyházat vagy kegyességi stílust. Hanem a Biblia Istenét, aki mindenkihez betér, aki kinyitja az ajtót.

A ProChrist nemcsak Istenről szól, hanem arról is, miért vagyunk Isten számára annyira értékesek.

ProChrist - mert sokan bekapcsolódnak!

Immáron a hatodik ProChrist megszervezésére készülünk Németországban és Európa számos országában. A ProChrist egy műholdon keresztül sugárzott rendezvény, amit 2-3 éves időközökben tartanak. 2006. március 20-27-e között a müncheni Olimpiai Csarnok lesz a központi helyszín. A ProChrist koncepciójának a lényege: a közvetítéseket nem otthon nézi sok ezer ember, magában, hanem közösségi rendezvények keretében, melynek létszáma lehet ötven, de akár ötszáz is. Ezért keressük a ProChrist2006 helyszíneit, olyan helyi közösségeket, akik komolyan veszik Jézus Krisztus missziói parancsát: menjetek el a világba és hirdessétek az evangéliumot!

ProChrist - mert együtt többre vagyunk képesek!

A ProChrist különlegessége, hogy nem egyszerű programsorozat, hanem egymással kapcsolatban lévő keresztyének és keresztyén közösségek hálója, amelynek alapja az imádság.

• Mikor lesz?

• 2006. március 21-25. minden este 18 00.-kor.

• Hol lesz a Prochrist 2006?

• Európa számos országában lesz megrendezve, többek közt magyarországon is, kb. 50 helyszínen.
    Tatabányán a Bánhidai Református Templom ad otthont a rendezvénynek.

• Hogyan lehet megközelíteni a helyszínt?

• Térkép

• Kik a szervezik?

• Tatabányai szervezők:

Filemon Zsolt - Tatabányai baptista gyülekezet lelkipásztora   filemonz@freemail.hu
    Hamar László - Óvárosi református gyülekezet lelkipásztora   hamarlaci@freemail.hu
    Miklós Ádám - Bánhidai református gyülekezet lelkipásztora   madam@dpg.hu
    Schermann Gábor - Tatabányai evangélikus gyülekezet lelkipásztora  tatabanya@lutheran.hu

• Milyen programok lesznek?

• Mikor?
    Mi lesz a téma?
     Március 21. kedd:  Na, ez is jól kezdődik! - Ahogyan a kétkedő ámulni tanul.
     Március 22. szerda:  Cunami, terror, halál. - Hát Isten meg hol van?
     Március 23. csütörtök:  Fő az egészség! - Ki csillapítja gyógyulás utáni vágyakozásunkat?
     Március 24. péntek:  Életre rendelve. - Ki ismeri a tíz parancsolatot?
     Március 25. szombat:  Menny vagy pokol, újjászületés vagy megsemmisülés? - Mi lesz a halál után?

• Kiket várunk?

• Mindenkit szeretettel várunk!

Ha többet szeretnél tudni a Prochristről akkor látogasd meg a Prochrist hivatalos magyar oldalát  vagy a  Prochrist főoldalát!

Prochrist 2006

vissza a Tatabányai Evangélikus Egyházközség kezdő oldalára