Az aaleni kapcsolatok rövid története

Aalen város honlapja
2002 Aaleni kirándulás képei
       Aalen

Tatabánya és a Baden-Württenbergben lévő Aalen 1990- ben létesített partnervárosi kapcsolatot egymással. Először a sport területén, aztán második területként egyházi vonalon. 1991-ben tett látogatást egy evangélikus-református kis csapat Aalenben azzal a szándékkal, hogy a gyülekezetek között is megvalósuljon a testvéri kapcsolat. Mivel az aaleni gyülekezet - elsősorban Stroh lelkész úr - támogatta a kezdeményezést, gyors egymásutánban követték az események egymást. Aaleni egyházi küldöttség látogatott Tatabányára, majd viszonzásképp tatabányaiak utaztak Aalenbe. Ha az évek során veszített is a kapcsolat a kezdeti lelkesedésből, és ritkábbá váltak a kölcsönös gyülekezeti kirándulások, a kapcsolat megmaradt a mai napig. Hol az aaleni énekkar jött Tatabányára, hol Stroh ill. Labossa lelkész urak tettek látogatást egymás gyülekezetében. Minden évben lehetőségünk van arra, hogy részt vegyünk Aalenben a novemberben megrendezésre kerülő Gustav Adolf segélyszolgálati rendezvényen, ahol fontos forintokat kereshetünk gyülekezetünk életben tartásáért. Idén szeptemberben újabb eseménnyel gazdagodott kapcsolatunk: ezúttal tatabányai küldöttség utazott Aalenbe. Az ottani gyülekezet meghívására Szigethy Szilárd lelkész úr, valamint a Lukonits és a Benkő házaspár utazott testvérvárosunkba. Látogatásuk reménység szerint tovább mélyíti a két gyülekezet kapcsolatát.
Ifj. Bánszky Pál